Finland

From Wikipedia
Jump to: navigation, search
Suomen tasavalta/Republiken Finland
Flag of Finland.svg Coat of arms of Finland.svg
(Flag) (Coat of Arms)
EU-Finland.svg

Finland (fi. - Suomi, Suomen tasavalta; sw. - Finland, Republiken Finland) i kaontri long Europe. I long Sweden, Norway, Rusia. Kapital blong hem i Helsinki. Presidens blong hem i Sauli Niinistö 1/2012-. Praem Minista blong hem i Alexander Stubb 24.06.2014-. Suomijos Respublika ar Suomijos straipsnio švedų Republiken Suomija, Suomija) Šiaurės Europos šalis prie Baltijos jūros. Suomija priklauso Skandinavijos šalių ir Europos Sąjungos. Ji ribojasi su Rusija rytuose ir pagal Norvegijos ir Švedijos vakaruose, į šiaurę Karelijos Respublikos. Į pietus, artimiausio kranto yra į pietus nuo Suomijos įlankos, Estijoje. Alandų yra demilitarizuota provincija, Suomijos, kuri yra savivalda.

Suomija yra tarp žemės šilumos paveiktoje zonoje daugiausia temperatiniai zona ir jos šiaurinė dalis, kuri gali būti paskirtas cool zonoje. Suomija yra tarp augmenijos o daugiausia borealinė zona.

Suomija yra gana retai apgyvendinta šalis, ir jos 5.4 milijonų gyventojų [7] sutelkti daugiausia pietinės ir centrinės dalių.Suomijos Konstitucija apibrėžia standartus garsiakalbiai 90,0% gyventojų iki 2011 metų pabaigos) ir švedų (5,4%). [1]